f t y m
Copyright 2022 . Комитет Родолюбие - всички права запазени

Календар

Свалете като iCal файл
Фестивал на фолклорната носия - Жеравна 2022
Клика : 28
Данни за контакт 
ПРОГРАМА
на
Фестивала на фолклорната носия – ЖЕРАВНА 2022
 
 

Ден първи – 19.08.  – петък

17:00 – Отваряне на Фестивала

17:00 – 20:00 – Пристигане на посетителите и гостите, разглеждане на фестивалната територия


20:00 – 20:20 – Откриване на Фестивала: представяне на официалните гости, връчване на годишното отличие "Апостол на българщината" за 2022 г., обявяване на програмата, конкурсите, регламента и др. /голяма сцена/

20:20 – 20:30 – Възпоменание за героите на България /голяма сцена/

20:30 – 21:30 – Концерт с участието на Представителен танцов ансамбъл на НХГНИ "Константин Преславски" -- гр.Варна и "Тъпани и гайди"  /голяма сцена/

21:30 – 24:00 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика  /малка сцена/

22:00 – 22:30 – Нестинарски игри /на поляната при входа/

22:30 – 23:30 – Изпълнения на Петя Панева /сцена при входа/

23:30 – 02:00 – Народно веселие с Тодор и Донка Кожухарови и оркестър "Южни ритми" с ръководител Тодор Кожухаров /на хорището при входа/

02:00 – 03:00 – Нощно етно фолк джамбуре с Формация „Тъпани и гайди“ /на хорището при входа/


Ден втори – 20.08. – събота

10:00 – Отваряне на Фестивала

10:15 – 11:00 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика  /малка сцена/

11:00 – 13:00 – Представяне на любителски клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и разучаване на български народни хора с участието на публиката) - I част /малка сцена/

11:00  – 13:00 – Шотландски силови игри и състезание „Най-силен мъж на фестивала“ за наградата "Ян Чарлз Андерсон" /на поляната при входа/

13:00 – 13:30 – Народно веселие с оркестър  /малка сцена/

13:30 – 14:15 – Конкурс за старинни женски пафти с награден фонд от проф. д-р Иван Гаврилов /малка сцена/  Записване - на място

14:15 – 14:45 – Внасяне на чеверметата, обяд, отмора

14:45 – 17:00 – Представяне на любителски клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и участие на публиката в заучаване на български народни хора) - II част /малка сцена/

17:00 – 17:30 – Конкурс за традиционно бебешко народно облекло с осигурен награден фонд от фирма „БЕБО“ /малка сцена/  Записване - на място.

17:30 – 18:30 – Конкурс за автентични женски и мъжки носии с осигурен награден фонд от СПА комплекс "БЕЛЧИ́НСКИ ИЗВОР"  /малка сцена/

Предварително записване на служебния вход до 15 часа в събота.

18:30 –19:00 – Конкурс за автентична женска украса за глава с осигурен награден фонд от д-р Ваня Митова

Предварително записване на служебния вход до 16 часа в събота.

19:00 – 19:30 – Обявяване на наградените в конкурсите /малка сцена/

18:00 – 19:30 – Народни борби  /на поляната при входа/

20:00 – 20:20 – Изпълнение на Фолклорен танцов ансамбъл "Зора" - гр. София с ръководител Стефан Лалошев /сцена при входа/

20:30 – 21:30 – Надиграване на любители танцьори (смесени двойки) с осигурен награден фонд от ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ  /малка сцена/

Предварително записване на служебния вход до 18 часа в събота.

20:20  – 21:00 – Народно веселие с дует Бисера и Лидия  /на хорището при входа/

21:00 – 22:00 – Народно веселие с фолклорната певица Ивелина Колева /на хорището при входа/

22:00 – Запалване огъня на "Олелията" с воините на "БагаТур" /на хорището при входа/

22:00 – 23:00 – Народно веселие с фолклорните изпълнителки Мария Чакърдъкова и Петя Шапкова /на хорището при входа/

23:00 – 01:30 – Народни хора и песни около големия огън с оркестър “Славяни” с ръководител Николай Трифонов-Кочовеца /на хорището при входа/

01:30 – 02:30 – Нощно етно фолк джамбуре с Brass Band "Vivo Montana" с ръководител Пламен Крумов /на хорището при входа/


Ден трети – 21.08. – неделя

10:00 – Отваряне на Фестивала

10:00 – 12:00 – Веселие с оркестър /малка сцена/

12:00 – 12:30 – Официално закриване на Фестивала /малка сцена/

12:30 – 14:30 – Веселие с оркестър /малка сцена/

12:30 – 17:00 – Свободно влизане на територията на Фестивала /без входна такса и носии/

През целия неделен ден фотографирането е разрешено!

 

ИЗТОЧНИК:  http://www.nosia.bg/

Местоположение